AKP Milletvekili Aydemir: Belki soğan ekmek yiyeceğiz ama güvenliğimizden taviz vermeyeceğiz

AKP Milletvekili Uğur Aydemir, İçişleri Bakanlığı'nın bütçesinin konuşulduğu komisyon toplantısında "Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz" dedi.23-11-2021 14:52

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 bütçesinin konuşulduğu sırada söz alan AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, "Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz" dedi.

Bütçe görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında 'terör' tartışması yaşanırken, AKP'li Uğur Aydemir söz aldı. Aydemir, "Ben her zaman şunu söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim Cumhur İttifakı olarak. Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz" dedi.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre Aydemir şöyle devam etti:

"Buradan bütün dünyaya sesleniyorum, bu ülkede gözü olanın gözünü çıkarmak her birimizin boyunun borcudur. Cumhur İttifakı olarak dimdik buradayız, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kendini ayrıştıran varsa ayrıştırsın, 600 vekil olarak hep beraberiz, bu ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermeyeceğiz. Savunma sanayiinden de, Emniyet, İçişleri Bakanlığı olarak da güvenliğimizi en üst seviyede tutacağız. Arkadaşlar, bu ülkenin çakıl taşını kimseye bırakmayacağız, bu bize emanettir, emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kime rağmen? İçimizdeki ajanlara rağmen."