AKP Koçarlı İlçe Başkanı yardım çeklerini yakınlarına dağıtmış!

AKP'li Koçarlı Belediye Başkanı, partisinin Genel Merkezi'nin Aydın'ın Koçarlı ilçesinde yardıma muhtaç ailelere dağıtılması için gönderdiği 250 liralık çeklerin, AKP Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan tarafından kendi yakınlarına ve arkadaşlarına dağıtıldığını öne sürdü.24-05-2020 18:27

Aydın'ın AKP'li Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Genel Merkez'den yardıma muhtaç ailelere dağıtılması için gönderilen 250 liralık yardım çeklerinin, Koçarlı AKP İlçe Başkanı İlyas Arslan tarafından kendi yakınlarına ve arkadaşlarına dağırıldığını öne sürerek, Arslan'ın istifasını istedi.

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, AKP'li Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan'ın, yardım çeklerini yoksullara dağıtmak yerine, yakınları ve arkadaşlarının vatandaşlık numaraları üzerinden kullandığı iddia edildi.

İddiaların ilçede yayılması üzerine  AKP'li Belediye Başkanı Nedim Kaplan, AKP İl Başkanlığı ve Genel Merkezi’ne durumu ileterek, Arslan ile yardımların dağıtılmasını organize eden diğer isim Kadın Kolları Başkanı Yasemin Uygun'un görevden alınmasını talep etti.

AKP'Lİ İLÇE BAŞKANI KONUNUN DİLLENDİRİLMESİNİ İSTEMİYOR

Yaşanan gelişmelerin yerel basında yer alması üzerine, AKP İlçe Başkanı Arslan, konunun çok dillendirilmemesini isteyerek “Bu ufak tefek bir fikir ayrılığı, çok büyük bir problem değil. Partiyle ilgili istişare yapmamaktan kaynaklı ufak tefek hatalar. Teşkilatlarla belediyenin olduğu yerde her zaman ufak tefek sürtüşmeler, fikir ayrılıkları olur. Biz teşkilatı, o belediyeyi düşünebilir. İnsan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor” açıklamasını yaptı.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. Belediye Basın Bürosu görevlileri, konuyla ilgili olarak Başkanı Kaplan'ın açıklama yapmayacağını söyledi.

5 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İLÇE BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI

Koçarlı Belediyesi'nin AKP'li 7 meclis üyesinden 5'i ise, Kaplan ile Arslan arasındaki tartışmada, ilçe başkanı ile kadın kolları başkanından yana tavır aldı.

Meclis üyeleri Adnan Akdağ, Murat Uncu, Mustafa Demir, Necmi Çıblak ve Yaşar Dirik düzenledikleri basın toplantısında “ilçe ve İl Başkanı ile yapmış olduğumuz görüşmede genel merkezin kuralları dahilinde yardım listesinin hazırladığını ve bu listenin usulsüzlük taşımadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Belediye başkanı Nedim kaplan'ın kendi tekelinde listeyi hazırlayarak, teşkilatı bertaraf etme girişiminde bulunması kabul edilemez” diyerek Kaplan’ı suçladı.