AKP Kaşıkçı cinayeti konusunda fikir değiştirdi

Çavuşoğlu açıklamasında "Artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı.14-11-2018 23:53

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz” dedi.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ardından soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayetine ilişkin "Bulunduğumuz aşamada artık uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Soruşturma sürecinin “uluslararası kamuoyuna açık” bir biçimde sürdürüldüğünü belirten Çavuşoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“İlk başlarda 'şimdilik biz Suudi Arabistan ile bir çalışma grubu kurduk, şu anda uluslararası mahkemeye götürmeyi düşünmüyoruz' dedik ama şu bulunduğumuz aşamada da artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz. Ne olursa olsun biz bu cinayetin tüm yönleriyle açıklığa kavuşması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapatmaya çalışmak, anlaşmaya çalışmak olmaz.”