AKP döneminde İBB'den, yandaş Hasan Kaçan'a 187 bin lira ödenmiş!

Asgari ücretin 1300 lira olduğu 2016 yılında belediye kasasından Kaçan’a günlük 23 bin lira ödendi.12-02-2020 22:41

Erdoğan’ı “Tarihin en büyük liderlerinden biri” diye öven yandaş Hasan Kaçan’a AKP döneminde İBB tarafından 187 bin TL ödendiği ortaya çıktı. İBB’nin 2018’de “zikir programı” düzenlediği ve bir gecelik zikir programı için 44 bin liralık ödediği öğrenildi.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Şirketi 22 Haziran 2016 tarihinde “Heredot Cevdet Sohbetleri Özel Etkinliği” adı altında ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan yandaş Hasan Kaçan’la 93 bin 750 liralık iki ayrı sözleşme imzalandı. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından da İBB kasasından Kaçan’a toplam 187 bin 500 liralık ödeme yapıldı.

AKP’li İBB ile Kaçan arasında imzalanan sözleşmenin süresi ise “sekiz gün” olarak belirtildi. Asgari ücretin 1300 lira olduğu 2016 yılında belediye kasasından Kaçan’a günlük 23 bin lira ödendi.

‘ERDOĞAN EN BÜYÜK LİDERLERDEN’

Hasan Kaçan geçtiğimiz aylarda da bir röportajda kendisine yöneltilen “Erdoğan’ı siyasi lider olarak nasıl buluyorsunuz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız tarihin görmüş olduğu en büyük liderlerden biri. Bunu şimdi itiraf edemeyenler yıllar sonra edecektir” yanıtını verdi.

Kaçan ayrıca Saray sofralarının da değişilmez isimlerinde.

44 BİN LİRAYA ZİKİR PROGRAMI

AKP döneminde İBB’nin zikir programı düzenlediği de ortaya çıktı. İBB, 2018 yılında “Ramazan Organizasyonu Kapsamında Kadir Gecesi Özel Devran Zikir Programı Hizmet Alımı İşi” başlığıyla ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan Yedi Nota Ajans Müzik Hizmetleri Şirketi’ne bir gecelik zikir programı düzenlenmesi karşılığında belediye kasasından 44 bin liralık ödeme yapıldı.