AKP döneminde Ensar'la ilintili şirkete verilen yolcu durağı ihalesi İBB tarafından feshedildi

İBB'ye bağlı İstanbul Dijital Medya A.Ş., 2018 yılında Esnar’ın yöneticileri arasında bulunduğu Panout şirketinin sahibi İbrahim Bacacı ile imzalanan reklam ihalesini feshettiğini duyurdu.13-12-2019 14:39

İleri Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) AKP döneminde, 2018 yılında yapılan yolcu durakları ve reklam işi ihalesini Ensar Vakfı yöneticisine ait Panout Medya İletişim A.Ş.’ye devrettiği ortaya çıkmıştı. İBB'ye bağlı İstanbul Dijital Medya A.Ş., konuya ilişkin bir açıklama yaparak anlaşmanın feshedildiğini duyurdu.

2018 yılında yapılan yolcu durakları ve reklam işi ihalesini önce 21 milyon lira bedelle İBB iştiraki Medya AŞ’nin aldığı sonra da şirketin işi 22 milyon 500 bin lira bedelle Ensar Vakfı ve Türken Vakfı’nın yönetiminde bulunan Halil İbrahim Bacacı’ya ait Panout Medya İletişim A.Ş.’ye devrettiği anlaşılmıştı.

İBB sözleşmenin feshedildiğini duyurarak bir açıklama yayınladı.

İstanbul Dijital Medya A.Ş. tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 “İETT otobüs hatlarındaki 5000 adet otobüs durağının modernize edilmesi ve içindeki reklam alanlarının kullanım hakkının verilmesi işi kapsamında Panout Medya İletişim A.Ş. ile imzalamış olduğumuz sözleşme İstanbul Dijital Medya A.Ş. Tarafından feshedilmiştir.

İşbu fesih sonrası ilgili yüklenici firma ile hiçbir bağımız kalmamıştır.

Bugünden itibaren (13/12/2019) bahse konu olan otobüs duraklarında bulunan reklam alanlarında her türlü reklam satış ve pazarlama süreci tarafımızdan yürütülecektir.

İlgili mecralara vereceğiniz reklamlar için aşağıda iletişim bilgilerinin yer aldığı numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”