AKP belge temizliği için zaman mı kazanıyor?

Gazeteci Can Ataklı, İstanbul'u kaybeden AKP’lilerin belediyeyi boşaltmaya başladıkları yönündeki kulis bilgisini köşesine taşıdı.02-04-2019 11:56

Gazeteci Can Ataklı, İstanbul'u kaybeden AKP’lilerin belediyeyi boşaltmaya başladıkları yönündeki kulis bilgisini köşesine taşıdı. 

Ataklı yazısında "25 yıldır İstanbul'u dilediği gibi yönetenler kaybettiklerini anladılar. Şimdi zaman kazanıp belediyedeki belgeleri boşaltıyorlar” ifadelerini kullandı.

Ataklı'nın yazısının ilgili bölümünden: "Geciktirmenin nedeni ‘belediyeyi boşaltmak’ diyorlar. Seçim öncesi ‘Hesap soracağım, hepsini görevden alacağım’ diyen İçişleri Bakanı, seçim gecesi ortalıkta hiç görünmedi. Ama polisler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne giden yolları trafiğe kapadı. Rivayet çıktı tabii ister istemez. Deniyor ki, ‘25 yıldır İstanbul'u dilediği gibi yönetenler kaybettiklerini anladılar. Şimdi zaman kazanıp belediyedeki belgeleri boşaltıyorlar.’ 

Doğru olabilir mi? Bilemem. Yazılı belgeleri yok etmek sorunu çözer mi? Artık dijital çağdayız. Ama İmamoğlu'nun kazandığı kesinleşir, mazbatasını alıp da binaya girerse, o zaman bir hasar var mı, yok mu görebileceğiz.”