AKP adaylık başvurularının sonucunu açıkladı

Mart 2019 yerel seçimleri için aday belirleme çalışmalarının sürdüğü AKP'de, belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunanların sayısı açıklandı.17-11-2018 19:53

31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday belirleme çalışmalarının sürdüğü AKP'de, Seçim İşleri Başkanlığı başvurular ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya göre 7.180 kişi Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, 5-16 Kasım tarihleri arasında toplam 7 bin 180 kişinin AKP'ye belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, AKP'ye belediye başkanlıkları için aday adaylığı müracaatlarının 5 Kasım Pazartesi günü başladığını anımsattı. Müracaatların 16 Kasım Cuma günü saat 00.00'da sona erdiğini aktaran Yavuz, il genel ve belediye meclis üyeliklerine ilişkin müracaatların ise 3 Aralık Pazartesi gününe kadar devam edeceğini söyledi.

Yavuz, açıklamasında "Belediye başkanlıkları için müracaat aldığımız 5-16 Kasım tarihleri arasında toplam 7 bin 180 kişi belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur" bilgisini paylaştı.