Akit, hedef göstermeye devam ediyor

Akit 'gazetesi', 41 baro ve 20'ye yakın Yargıtay üyesi Beştepe'deki adli yıl açılışına katılmayacaklarını açıklaması üzerine hedef göstermeye devam ediyor.26-08-2019 13:39

Saray'ın Akit isimli 'gazetesi', 41 baro ve 20'ye yakın Yargıtay üyesi Beştepe'deki adli yıl açılışına katılmayacaklarını açıklaması üzerine hedef göstermeye devam ediyor.

Yeni Akit yazarı Hasan Aksay, 2 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Adli Yıl açılışına katılmayan baro başkanlarını hedef gösterdi. Aksay, toplantıya katılmayacak baro başkanlarının tavrını hainlik olarak değerlendirdi. Yeni Akit yazarlarından Ali Karahasanoğlu da geçtiğimiz haftalarda "Külliye neyinize, genelev patroniçesinin binası size çok bile!" sözü ile baro başkanlarını hedef almıştı.

Aksay yazısında şu ifadeleri kullandı: 

"İzmir Baro Başkanı, Devletimizin Başkanlık Sarayında yapılan, “Adli Yıl Açılış Toplantısını” gayri meşru göstermek için, baroları eyleme çağırıyor. Bazı barolar da katılıyor. Ülkenin, gayri resmi bir savaş içinde bulunduğu bir dönemde, bütün devlet erkanının katıldığı böylesine önemli bir toplantıyı, gayri meşru gösterme gayreti, bir anarşi ve fitne tohumudur.

Devletin birlik ve bütünlüğünü temsil eden sarayı, gayri meşru gösterme eylemi ise hainliktir. Toplantıyı böyle gösterme gayretiyse, devleti inkardır."