Aile Bakanlığı, art arda gelen intiharlar üzerine araştırma komisyonu kurdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son dönemde art arda gelen toplu intihar vakalarıyla ilgili araştırma komisyonu kurdu.15-11-2019 13:57

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde son dönemdeki intihar vakalarıyla ilgili araştırma komisyonu kuruldu.

Konuya ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak birkaç haftadır gündemde yer alan intihar vakaları karşısında derin üzüntü duymaktayız. Ayrıca bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimleri, durumu daha hassas bir noktaya çekmektedir. Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu. Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor hâlinde paylaşacağız. Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz. Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz."

Bakanlığın çalışmaları, İstanbul Fatih ve Antalya'daki toplu intihar vakalarının ardından son olarak İstanbul Bakırköy'de 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeninin bulunması üzerine başladı.