Ahmet Şık'a saldıran Alpay Özalan saldırının sinyalini vermişti

Dün yaptığı Meclis konuşması esnasında Ahmet Şık'a saldıran Alpay Özalan, mazbatasını alırken saldırının sinyalini vermişti.24-07-2018 12:55

HDP İstanbul milletvekili Ahmet Şık, dün Meclis kürsüsünde konuşma yaparken AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın da bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı. Özalan'ın saldırı girişimi sonrasında yurttaşların aklına Özalan'ın mazbatasını alırken söyledikleri geldi.

MAZBATASINI ALIRKEN SİNYALİ VERMİŞTİ

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, mazbatasını alırken Meclis'teki 'yumruklu tekmeli' kavgalarla ilgili sorulan soru üzerine "Meclise hizmet etmeye geldim. öyle bir düşüncem yok ama şunu net söylüyorum sayın cumhurbaşkanımıza yapılacak olan en ufak hakarette karşılarına benim çıkacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" demişti.

'SİYASET YAPIYORSUNUZ, GİDİN MECLİS'TE KONUŞUN' DİYEN MAHKEMEYE CEVAP

Yargılandığı Cumhuriyet davasında mahkeme başkanınca “Siyaset yapıyorsunuz, gidin Meclis’te konuşun” diye sözü kesilen Ahmet Şık, Meclis'te konuşmasını yaptığı esnada aralarında eski futbolcu olan AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın da bulunduğu bir grup AKP'li tarafından saldırıya uğradı. Şık'a ulaşmak için öne fırlayan Özalan'ı arkadaşları tutmaya çalışırken Özalan, Ahmet Şık'a doğru parmak sallayarak "Gözüm üstünde" diye bağırdı.