Ahmet Şık: Süleyman Soylu, balyalar hâlindeki paraların nereye gittiğini araştırabilir

Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal medyadan paylaştığı görüntülerdeki balyalar halindeki paraların araştırılmasını önerdi.28-03-2021 18:34

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, lüks araçta uyuşturucu kullanırken görüntülenen ve gözaltına alınan AKP Genel Merkezi büro personeli Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin olarak, "Bu mesele siyasallaştırılmak isteniyor" açıklamasına karşılık Twitter'dan paylaştığı videoda görünen balyalar halindeki euroların sahibinin AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'ın kuzeni ve aynı zamanda danışmanı olan Ömer Işık ile Mesut Öztunç'a ait olduğunu iddia etti. Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya görüntüleri araştırmasını önerdi. 

Ardından bir paylaşım yapan Ahmet Şık, Mesut Öztunç'un Efkan Ala'nın eski danışmanı olduğunu söyledi. 

Ahmet Şık, söz konusu görüntüleri "Adıyaman'dan başlayan ve Gaziantep'te bir hazine arazisinin "sözde satışıyla" o dönemin döviz kuru üzerinden genç bir iş insanını toplamda 33 milyon 534 bin 270 TL dolandıran danışmanlar çetesinin ayrıntısını birkaç gün sonra okuyacaksınız. AKP'li hangi milletvekillerinin danışmanları işin içinde? Sahte belge ve tapular düzenleyen kimler? AKP İl Gençlik Kolları Başkanı iken hakim yapılan ve dolandırılan mağduru tutuklayan kim? Hangi AKP'li eski vekilin oğlu Danışmanlar Çetesiyle iş tutuyor? Birkaç gün sabır." ifadeleri ile paylaştı.

‘HANGİ MİLLETVEKİLLERİNİN DANIŞMALARI İŞİN İÇİNDE?’

“Adıyaman'dan başlayan ve Gaziantep'te bir hazine arazisinin "sözde satışıyla" o dönemin döviz kuru üzerinden genç bir iş insanını toplamda 33 milyon 534 bin 270 TL dolandıran danışmanlar çetesinin ayrıntısını birkaç gün sonra okuyacaksınız. AKP'li hangi milletvekillerinin danışmanları işin içinde? Sahte belge ve tapular düzenleyen kimler? AKP İl Gençlik Kolları Başkanı iken hakim yapılan ve dolandırılan mağduru tutuklayan kim? Hangi AKP'li eski vekilin oğlu Danışmanlar Çetesiyle iş tutuyor? Birkaç gün sabır. İktidar partisine ya da iktidar bileşenlerine, Ayvatoğlu örneğinde de gördüğümüz üzere herhangi bir yerinden dahil olmanın getirdiği siyasi nüfuz ve ilişkiler ağıyla kamu kaynaklarının talanı yoluyla zenginleşmenin aracı haline gelmesidir derdimiz.”

'SÜLEYMAN SOYLU PARALARIN KİMLERE GİTTİĞİNİ ARAŞTIRABİLİR'

Öte yandan bugün bir paylaşım yaparak, İçişleri Bakanı Soylu'ya "Meseleyi siyasallaştırmaya çalışıyorlar" diyen Süleyman Soylu, aşağıdaki videoda yer alan görüntülerdeki balyalar halindeki paranın kimlere gittiğini, neyin karşılığı ödendiğini araştırabilir" dedi.