Ahmet Hakan, bu kez de Feyzioğlu’nda 'süper medeniyet' buldu

Ahmet Hakan, polis saldırısına maruz kalan Savunma Yürüyüşü’ne destek vermeyen Feyzioğlu’nu “süper medeni“ diyerek övdü.25-06-2020 09:05

İleri Haber

İktidar yanlısı tutumu nedeniyle baro başkanları ve hukukçular tarafından istifası istenen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın desteği bitmiyor. 

Ahmet Hakan, baro başkanlarının “çoklu baro” planına karşı düzenledikleri ve polis saldırısına maruz kalan Savunma Yürüyüşü’ne destek vermeyen Feyzioğlu’na sırt dönmeleri karşısında da TBB Başkanı’nı övdü. 

Ahmet Hakan, yazısında şu ifadeleri  kullandı:

''Çok sert tepkiler alacağını bile bile baro başkanlarının Ankara girişinde bekletildikleri yere gitti.

Baro başkanlarının kendisinin geldiğini görmeleri üzerine sırtlarını dönmelerine hiç aldırış etmedi.

'Geçmiş olsun' dileğinde bulunduğunda baro başkanlarının kendisine attığı lafların tümünü sineye çekti.

Öfkeyle cevaplar vererek orayı terk etmek yerine baro başkanlarının tüm tepkilerine rağmen orada kalmaya devam etti.

Bir kere bile 'Size iyilik de yaramıyor kardeşim' falan türü çiğliklere başvurarak üste çıkmaya çalışmadı.

Bu süper medeni tutum...

Kim ne derse desin…

Benim pek hoşuma gitti.”

İktidarın “çoklu baro” planına karşı ”Savunma Yürüyüşü” düzenleyen baro başkanlarının Ankara girişinde polis tarafından kuşatılarak hukuksuz şekilde engellenmeleri sırasında Anıtkabir’de fotoğraf çektiren Feyzioğlu, daha sonra hukukçuların yanına geldiğinde sırt çevirme tepkisi ve “istifa” sloganlarıyla karşılanmıştı. 

Ahmet Hakan geçen hafta sonu yazısında da “Ne yaptı Metin Feyzioğlu da aleyhinde böyle güçlü bir algı oluşturuldu? Tamam, bazen benim de şiddetle itiraz ettiğim sözleri ve davranışları oldu ama bu denli şeytanlaştırılmayı hak edecek ne yaptı bu adam?” ifadelerini kullanmıştı.