Ağlayarak istifa etti, Babacan'ın yanına geçti

Eski AKP Milletvekili ve eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Babacan'ı desteklediğini duyurdu.09-08-2019 13:24

Görevinden ağlayarak ve 'Aileme varan tehditler alıyorum' iddiasıyla istifa eden AKP'li eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yeni parti kuran Ali Babacan'a desteğini açıkladı.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Uğur, AKP'yi eleştirerek “Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor” dedi.

Babacan’ın açıklamasını değerlendiren Uğur, şunları söyledi:

"Ali Babacan çok değerli, başarılı bir bakandı. Kamuoyunda iyi bir ismi var, dürüst, işten anlayan birisi. Babacan’ı destekliyoruz. Kendisi başarılı bir insan. Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var. Ben de kurucuyum, AK Parti’nin kurucu Balıkesir il başkanıyım. Üç dönem milletvekiliyim, 7 yıl Genel Başkan Yardımcısıyım, 13 yıl Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiyim, belediye başkanıyım, 17 yıl bilfiil AK Parti’ye hizmet vermiş, bu işin başında yola çıkmış bir kimseyiz ama maalesef AK Parti kuruluş ilkelerini kaybetti."