Afrin saldırısına katılmak isteyen MHP'li bedelli askerlik yapıyor

Türkiye sağının ikiyüzlülüğünü bir defa daha açığa çıktı. Bakanlığa verdiği dilekçede askerlikten "Dedelerimin gönüllü gittiği" diye bahseden MHP'linin askerliğini bile yapmadığı öğrenildi.21-10-2018 19:16

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, (TSK) cihatçı Özgür Suriye Ordusu’yla (ÖSO) birlikte Ocak ayında Suriye’nin Afrin kentine başlattığı saldırıya katılmak için dilekçe veren dönemin MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil’in askerlik yapmadığı ve şu an bedelli askerlik için Amasya’ya gittiği öğrenildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, o dönem partinin il yönetimindeki isimlerle bir basın toplantısı düzenleyen Evcil, Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) Afrin saldırısına katılmak için dilekçe vermişti.

‘DEDELERİM GÖNÜLLÜ GİTTİ’

Evcil’in dilekçesinde şu ifadeler yer almıştı:

“20.01.2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı operasyonu ve bundan sonraki tüm operasyonlara ihtiyaç duyulması halinde katılmak istiyorum. 1915'te dedelerimiz gönüllü olarak daha 15 yaşında Çanakkale'ye bu vatanı korumak için gitti. Bende bir Türk Milliyetçisi olarak dedelerimin yaptığı gibi Türkiye'ye saldıran dış güçlere karşı üzerime düşen görevi yapmaya hazırım. Bu konuda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.”

AMASYA'YA BEDELLİ GİTTİ

Afrin'e gitmek istediğini açıklayan MHP'li Evcil'in askerlik görevini yapmadığı ortaya çıktı. Bedelli askerlikten yararlanmak için MSB'ye başvuran Evcil'e olumlu cevap verildi ve geçtiğimiz hafta Amasya'ya gitti.

ŞEHİR DIŞINDAYIM

Evcil, askere gidişini sosyal medya hesabından isim vermeden şöyle tarif etti: “27 Ekim'e kadar şehir dışındayım arayıp ulaşamayan tüm dostlarımıza duyurulur.” MHP'li Evcil, duyurusunda bedelli askerlikten bahsetmemesi dikkat çekti.