Adrese teslim kadro ilanı bu kez Trabzon Üniversitesi'nde: Hem mühendis olsun hem İHA pilotu!

Trabzon Üniversitesi, üniversite bünyesinde çalışacak büro personeli ilanına başvuru için “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası’na sahip olmak” şartı getirdi. Üniversitede, işe girmeye hak kazanan kişi ile aynı soyadı taşıyan bir de profesör var.11-08-2020 11:01

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kişiye özel ilanlara ilişkin cezai yaptırım uyarısına karşın üniversitelerde, belirli bir adayı işaret eden adrese teslim kadro ilanları hız kesmeden devam ediyor. Trabzon Üniversitesi’nde açılan sözleşmeli büro personeli ilanına başvuru için “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikasına sahip olmak” şartı koşuldu.

Trabzon Üniversitesi’nde, ilan için belirlenen kriterleri karşılayan tek aday olan ve işe girmeye hak kazanan kişi ile aynı soyadı taşıyan bir profesörün olması dikkat çekti.

HEM MÜHENDİS OLSUN, HEM DE İHA PİLOTU

Birgün'den Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, Trabzon Üniversitesi, üniversite bünyesinde büro personeli olarak çalışacak kişilerin belirlenmesi için 26 Haziran’da dokuz ayrı ilan açtı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara başvuru için çeşitli özel kriterler getirildi. Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisleri’nin başvurabileceği ilana başvuru için bir de ‘İHA Pilot Sertifikası’na sahip olmak’ şartı arandı.