'Adnan Oktar: Biz keriz miyiz ya, ne askerliği?'

Adnan Oktar’ın askerlik vakti gelenlere “Biz keriz miyiz ya? Ne gerek var askere gitmeye? Enayi misiniz, ölmeye başka adam mı yok?” dediği iddia edildi. Oktar'ın, vakti gelenleri yurtdışına gönderdiği öne sürüldü.03-08-2018 06:46

Adnan Oktar’ın emniyetteki ifadelerine dair her gün yeni bir konu gündeme yansıyor.

Yandaş Yeni Şafak gazetesi Oktar’ın grubunda askere gitme vakti gelenlere askerlik yapmamaları yönünde talimat verdiğini öne sürdü. Soruşturma kapsamında ifade veren Ü.K., E.E., Ö.M. ve Y.S.E. isimli müştekilere dayandırılan haberde, Oktar’ın askerlik yaşı gelen üyelerini askere gitmemesi için yurtdışına gönderdiği ileri sürüldü.

‘BİZ KERİZ MİYİZ YA?’

İddiaya göre, soruşturma dosyasında ifadesi bulunan müştekilerden Ü.K., Oktar’ın örgüt üyesi erkeklerden hiç birisinin askere gitmesini istemediğini, askerlik vakti gelenleri yurtdışına göndererek orada çalışıyormuş gibi gösterdiğini öne sürdü. Oktar'ın “Biz keriz miyiz ya değerli vaktimizi orada geçireceğiz? Ne gerek var askere gitmeye” dediğini söyleyen Ü.K., “Örgütte hiç kimse askerlik yapmamıştır. Örgüte gelmeden önce askerlik yapmış çok az kişi vardır. Beni de askerlik vaktim geldiğinde Dubai’ye yolladı ve örgüt üyesi C.Y.’nin şirketinde çalışıyormuş gibi göstertti” dediği yazıldı.

‘ENAYİ MİSİNİZ?’

Konuyla ilgili ifade veren bir diğer müşteki Y776.S.E.’nin de kendilerini sürekli askerlikten soğutan Adnan Oktar'ın "Lan enayi misiniz. Siz bana burada lazımsınız" dediğini iddia etti.

'HEPSİ SUÇ MAKİNESİ'

Bir diğer kişi Ö.M.’nin ise ifadesinde şunları söylediği yazıldı: “Değer yargıları tümüyle yok edilmiş, düşüncesi ve mantık örgüsü ortadan kaldırılmış bu insanlar Adnan Oktar’ın kontrolünde adeta birer suç makinesine dönüşmüştür.”