Adıyaman ve Dersim'de bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle, Adıyaman ve Dersim'deki bazı yerleşim bölgelerinde karantina kararları aldı.20-08-2021 13:37

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında artan vakalar nedeniyle iki ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı. Bu kapsamda Adıyaman'da 48 ev Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Dersim'de ise 1 köy için karantina kararı verildi.

Karantinaya alınan bölgelere ilişkin detaylar şöyle:

ADIYAMAN

Adıyaman'da, 48 evde koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina başlatıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kent merkezinde tespit edilen bazı Covid-19 vakaları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararları uygulamaya aldı. Bu kapsamda farklı mahallelerdeki 48 ev karantinaya alındı.

DERSİM

Dersim'in Ovacık ilçesinde bir köy Covid-19 vaka sayısının artması, mevcut delta varyantı ve çoklu temas nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Konuya ilişkin Ovacık Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, “İlçemize bağlı Topuzlu köyünde son dönem Covid-19 pozitif hasta sayımızın artması, mevcut delta varyantı ve çoklu temas nedeniyle yüksek risk teşkil ettiğinden, 19 Ağustos 2021 tarihinden itibaren 14 gün karantina altına alınmasına karar verilmiştir” denildi.