Adalet çağrısı: Ceza alması için illa öldürmesi mi gerekiyor?

14 yaşından bu yana sistematik cinsel istismar ve tehdide maruz kalan, şikayetçi olduğu için istismar faili ve yakınları tarafından ölüm tehdidi aldığını duyuran 17 yaşındaki genç kız, bugün görülecek duruşması için çağrı yaptı.04-03-2019 08:46

Yurttaşların sosyal medya üzerinden adalet aramaya mecbur kaldıkları bir dönemde, 45 yaşındaki bir adamın sistematik cinsel istismar ve tehdidine maruz kalan Halime İkra Ünal bugün görülecek duruşmasına çağrı yaptı.

45 Yaşındaki Adem Ekmekçi tarafından yıllardır sistematik cinsel istismar ve tehdite maruz kaldığını anlatan 17 yaşındaki Halime İkra Ünal, yaşadıklarını twitter hesabı üzerinden paylaşarak kamuoyuna çaprı yaptı.

'CEZA ALMASI İÇİN İLLA ÖLDÜRMESİ Mİ GEREKİYOR'

Ünal, bugün saat 10.00'da İstanbul Sefaköy'de görülecek duruşma öncesi şunları yazdı:

“14 yaşındayken anneannemin binasında 45 yaşında olan Adem Ekmekçi tarafından binada ve asansörde tacize uğradım. Şikayetçi oldum, şikayeti geri almadığım için anneannem, teyzem, annem, kuzenim, ben ve küçük kardeşim darp edildik. Hala ölüm tehditleri alıyoruz. Şikayet etmeden önce annemle telefonda görüştüğünde 'Nefsime uydum bir daha olmayacak biz kardeşiz artık beşer şaşar' diye ses kayıtları bende hala duruyor. Ben bunu mahkemeye sundum buna rağmen ceza almadı. Şikayetimi devam ettirdğim için, onun ailesi ve Adem Ekmekçi tarafından senelerdir ölüm tehditi alıyorum. 17 yaşındayım illa ceza alması icin tecavüz mü etmesi gerekiyor, öldürmesi mi gerekiyor? Can güvenliğimiz yok. Mahkeme elimizdeki tüm delillere rağmen ceza bile vermedi. Üst mahkemeye taşıdık. Yarın saat 10.00’da Küçükçekmece Adliyesi’nde duruşmam var. Lütfen beni yalnız bırakmayın. Artık yalvarıyorum beni öldürmeden birileri bana yardım etsin. Tacize uğradığım için kendimi suçlu hissetmeye başladım. Ailemin ve benim yaşadıklarım yüzünden psikolojim bozuldu. Ben ölürsem her şey düzelecek mi? O zaman mı adalet yerini bulacak?”