Adalet Bakanı, tarikat liderinin elini öptüğü görüntüleri savundu: 'O zaman milletvekili değildim'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, tarikat liderinin elini öptüğünü gösteren görüntüler üzerine açıklama yaptı. Gül, ortaya çıkan görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu, o dönemde milletvekili olmadığını söyleyerek kendisini savundu.20-12-2019 14:12

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, Haznevi Tarikatı liderinin elini öptüğü ana dair görüntülerin ortaya çıkması Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında gündeme geldi. Adalet Bakanı Gül, görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu söyleyerek kendini savunurken el öpmesine ise bir açıklık getirmedi. AKP Grup Başkanvekili Nacı Bostancı ise, Adalet Bakanı'nın el öpmesini 'jest' olarak nitelendirdi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki yaratan görüntüleri Meclis Genel Kurulu’nda gündeme geldi. CHP Milletvekili Emine Gülizar Emecan, konuyu Meclis’te gündeme taşırken Adalet Bakanı Gül ise, görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu ve o dönem milletvekili dahi olmadığını söylemekle yetindi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, aynı etkinlikte tarikat liderinin elini öpen diğer ismin ise 23, 24, 25, 26, 27’nci Dönem Antep Milletvekili Mehmet Erdoğan olduğunu söyledi. Özel, “Bir sivil toplum örgütü falan değil bunlar” dedi.

‘MİLLET İRADESİNİN TEMSİLİ BİR JEST’

AKP Grup Başkanvekili Nacı Bostancı ise, Adalet Bakanı Gül'ü savunarak, "Bir jestle, bir hareketle milletin iradesini temsil etmeye ilişkin bir eksiklik çıkarılamaz" dedi.