Adalar'a 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlıyor

Adalar Ulaşım Çalıştayı'nda alınan karar doğrultusunda Şehir Hatları, 16 Eylül’den itibaren Bostancı’dan Adalar’a 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlatıyor.14-09-2019 17:11

Adalar’a yönelik ulaşım sorunlarının ele alındığı çalıştayda vapur seferlerinin sıklaştırılması kararı alındı. Yeni düzenlemeyle, Bostancı’dan Adalar’a 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları, 16 Eylül’de kış tarifesine geçecek. 31 Mayıs’a kadar sürecek tarifede günlük ortalama 682 sefer düzenlenmesi planlanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla yapılan Adalar Ulaşım Çalıştayı’nda da vapur seferlerinin sıklaştırılması kararı alındı. Bu kararın sonucunda Şehir Hatları, Bostancı’dan Adalar’a ise 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlatacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, “Kış tarifesi ile İstanbul-Adalar arasında yapılan mevcut seferlerimizi arttırıyoruz, yine geç sefer uygulamasını geliştirerek Adalar sakinlerinin ana karayla bağlantısını kesintisiz sabaha kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU 24 SAAT KESİNTİSİZ SEFER YAPILACAK

Kış tarifesine geçişle birlikte İstanbul-Adalar arasındaki ring seferler 43’e yükseltilirken, Bostancı-Adalar vapur seferleri ise hafta içi ve hafta sonu 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Buna göre, Büyükada’dan gece 00.00 itibariyle hareket eden vapur 01.10’da Bostancı İskelesi’ne yanaşacak. 02.00’de Bostancı’dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrayıp 03.10’da Büyükada İskelesi’ne ulaşacak. Bu ring sefer 03.45 Bostancı’ya devam ederek 04.30 Bostancı, 04.55 Kınalı, 05.10 Burgaz, 05.25 Heybeliada, 05.40’ta Büyükada’ya ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak.

EMİNÖNÜ-ADALAR SEFERLERİ KABATAŞ BAĞLANTILI OLACAK

Beşiktaş ve Eminönü’nden Adalar seferleri de kış tarifesine göre düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri ise Kabataş bağlantılı yapılacak.