Açıköğretim sınavları tekrar edilecek

MEB, bugün (31 Mart) yapılan ve yarın yapılacak olan açıköğretim sınavlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.31-03-2018 19:48

İleri Haber

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) açıköğretim 2’inci dönem sınavlarındaki teknik hata nedeniyle, 21 Nisan Cumartesi günü bir telafi sınavı yapılacağını duyurdu.

Cevap kağıtlarında sadece 4 ders için kodlama ayrıldığını belirten Bakanlık, telafi sınavının 4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik olduğunu belirtti.

MEB’den yapılan açıklama şöyle:

"Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."