Abdullah Gül'e 'yeni parti' soruldu

AGÜ'nün mezuniyet töreni için Kayseri'ye gelen Abdullah Gül'e 'yeni parti' soruldu. Gül, soruyu yanıtsız bıraktı.12-07-2019 19:49

İsmini taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin (AGÜ) mezuniyet töreni için Kayseri’ye gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, burada gazeteciler tarafından sorulan ‘yeni parti’ sorusunu yanıtsız bıraktı.

Gül, Erkilet Havaalanı'nda Vali Şehmus Günaydın, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve bazı protokol üyeleri tarafından karşılandı. Havaalanı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, "Ziyaretim tamamen eğitim ile ilgili. Biliyorsunuz ismimi taşıyan üniversitenin, AGÜ'nün diploma töreni var. Türkiye'nin seçkin üniversitelerinden biri oldu bu üniversite. Dolayısıyla o mutluluğu paylaşmak için buradayım. Başka bir amaç yok" dedi.

Son dönemde gündemde olan 'yeni parti' hakkında soru sorulması üzerine Gül, "Söyleyeceklerim sadece bu kadar" diye cevap vererek aracına bindi. Havaalanından ayrılan Gül, AGÜ'nün mezuniyet törenine katılmak için Sümer Kampüsü'ne geçti.