Abdülhamid'in torunu hilafet çağrılarını fırsat bildi: 'Vahdettin'in mezarı getirilsin'

Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu, "Vahdeddin Han Şam’da yatıyor. Biz onun ülkemize getirilmesini istiyoruz. Çünkü bir padişah başka bir ülkede yatmamalı. Bunun önlemini almalıyız" ifadelerini kullandı.03-08-2020 19:37

Ayasofya’nın açılması ve hilafet çağrılarını fırsat bilen II. Abdülhamid’in torunu, son Osmanlı padişahı Vahdettin’in mezarının Türkiye’ye getirilmesi çağrısı yaptı.

Yeniden Refah Partisi kurucular kurulu üyesi ve Genel Başkan Fatih Erbakan’ın Başdanışmanı Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Yeni Akit’e yaptığı değerlendirmede “Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi Türkiye’nin milli egemenliğini tekrar eline aldığını ve vesayetten kurtulduğunu bütün dünyaya ilan etmesidir” ifadelerini kullandı.

‘SULTAN VAHDEDDİN’İN KABRİNİ GETİRMELİYİZ’

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, son Osmanlı Sultanı Vahdeddin’in mezarının Şam’da olduğunu hatırlatarak; “Vahdeddin Han Şam’da yatıyor. Biz onun ülkemize getirilmesini istiyoruz. Çünkü bir padişah başka bir ülkede yatmamalı. Bunun önlemini almalıyız. O yüzden en kısa zamanda Vahdeddin Han’ın mezarının getirilmesi gerekir” dedi.