ABD'den ortak devriye açıklaması

ABD'li Myles Caggins, YPG güçlerinin gönüllü olarak terk ettiği mevzilerin ortadan kaldırılmasına Türkiye’nin ortak devriyede birinci elden tanıklık ettiğini açıkladı.08-09-2019 21:36

ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Koalisyon Sözcüsü Albay Myles Caggins, YPG güçlerinin gönüllü olarak terk ettiği mevzilerin ortadan kaldırılmasına Türkiye’nin ortak devriyede birinci elden tanıklık ettiğini açıkladı.

'KOALİSYON VE QSD İLE IŞİD'İTAMAMEN ORTADAN KALDIRMAYA ODAKLANDIK'

NTV'nin aktardığı bilgiye göre, Albay Sözcü Caggins, Türkiye ile ABD’nin icra ettiği ortak devriye göreviyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Amerikan ve Türk askerleri, Suriye’nin kuzeydoğusundaki güvenlik mekanizması içinde ortak devriye görevi icra etmiştir. Müttefiklerimiz, YPG unsurlarının gönüllü olarak terk ettiği yerlerdeki YPG mevzilerinin ve bölgelerinin ortadan kaldırılmasına birinci elden tanıklık etmiştir. Bugünkü devriye görevi, Türkiye’nin meşru güvenlik endişelerine cevap verme amacımıza olan bağlılığımızı göstermektedir.”

Caggins ayrıca, bu süreçte Koalisyon’un ve DSG'nin "IŞİD’İn tamamen ortadan kaldırılmasına odaklanmaya" devam edeceğini belirtti.