ABD'den Afganistan'daki vatandaşlarına 'Kabil Havaalanı'nı derhal terk edin' uyarısı

¨Belirli ve inandırıcı düzeyde bir tehdidin¨ söz konusu olduğunu bildiren ABD'nin Afganistan Büyükelçiliği, vatandaşlarına havaalanını derhal terk etme çağrısı yaptı.29-08-2021 09:33

ABD'nin Afganistan Büyükelçiliği, tahliyelerin devam ettiği Kabil Havaalanı'nda ¨belirli ve inandırıcı düzeyde bir tehdit¨ söz konusu olduğunu bildirerek, Amerikan vatandaşlarına havaalanından uzak durma çağrısı yaptı.

Geçen günlerde art arda bombalı saldırıların hedefi olan Kabil Havaalanı'nda saldırı tehditleri devam ediyor. ABD'nin havaalanındaki tahliye operasyonları son günlerindeyken, Kabil'deki Amerikan Büyükelçiliği bir uyarı daha yayınladı. Elçiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Belirli ve inandırıcı düzeydeki bir tehdit nedeniyle, Kabil Havaalanı civarındaki tüm ABD vatandaşları, havaalanı bölgesini derhal terk etmeli" denildi.

ABD'nin Kabil Büyükelçiliği, dünkü açıklamasında Afganistan'da bulunan ABD vatandaşlarına ¨güvenlik tehditleri¨ nedeniyle Kabil Havaalanı'ndan uzak durma uyarısında bulunmuştu.