ABD'deki Nashville patlamasının sebebi açıklandı: 'Kasıtlı bir eylem'

Nashville'de 41 işletmede ağır hasara yol açan ve bir binanın da kısmen çökmesine sebep olan patlamanın bombadan kaynaklandığı açıklandı.26-12-2020 10:35

ABD’nin Tennessee eyaletinde bulunan Nashville kentinde, karavan tipi araçta meydana gelen şiddetli patlamanın bombadan kaynaklandığı açıklandı. Nashville polisi, karavanda meydana gelen patlamanın “kasıtlı” olduğunu ve yaralanan 3 kişinin ise durumunun ağır olmadığını söyledi.

Broadway caddesinde dün karavanda meydana gelen şiddetli patlamada 3 kişi yaralandı. Polis, yaptığı açıklamada araca yerleştirilmiş bombanın “kasıtlı” olduğunu söyledi. Beyaz bir karavanda meydana gelen patlama enkazını inceleyen yetkililer, insana ait olduğu düşünülen dokulara rastladıklarını açıkladı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

 

Yetkililer, patlamanın en az 41 işletmede hasara yol açtığını ve bir binanın da kısmen çöktüğünü söyledi. Nashville Belediye Başkanı John Cooper yaptığı açıklamada, olağanüstü hâl ilan ettiğini belirterek, 27 Aralık Pazar günü 16.30’a kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiğini açıkladı.

FBI ise patlamanın olduğu beyaz karavanın fotoğrafını yayınlayarak, halktan bilgi talep etti.

BULUNAN DOKULAR İNCELENİYOR

Polis yetkilileri FBI ve ATF (Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu) ile soruşturmanın yürütüldüğünü ifade ederek “Bu kasıtlı bir eylem gibi görünüyor” dedi. Nashville Polis Departmanı Şefi John Drake, patlama bölgesinin yakınında doku bulduklarını söyledi. Şef Drake, bulunan dokuların insan kalıntıları olup olmadıklarını belirlemek için inceleme altına alacaklarını ifade etti.