ABD'de üç masaj salonuna silahlı saldırı: 8 ölü

Saldırılara ilişkin soruşturma sürerken, öldürülenlerin altısının Asya kökenli kadınlar olduğu bildirildi.17-03-2021 08:53

ABD'nin Georgia eyaletinde üç masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılarda en az sekiz kişinin öldüğü ve bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. 

Polis, ilk olarak Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'nın kuzeyinde yer alan Cherokee bölgesinde yerel saatle öğleden sonra bir masaj salonuna düzenlenen saldırıda dört kişinin öldüğü bilgisini paylaştı. Bu olaydan kısa süre sonra hırsızlık ihbarı yapılan Atlanta şehir merkezindeki bir başka masaj salonunda üç kişinin daha vurularak öldüğü, bu saldırıdan kısa süre sonra yakındaki bir başka masaj salonunda da bir kişinin vurularak öldürüldüğü açıklandı.

ÖLDÜRÜLENLERİN 6'SI ASYA KÖKENLİ KADINLAR

Saldırıları soruşturan polis yetkilileri, akşam saatlerinde Robert Aaron Long adlı zanlının yakalandığını ve üç saldırının failinin de Long olduğuna inandıklarını bildirdi. Saldırılara ilişkin soruşturma sürerken, ABD medyası saldırılarda ölenlerin altısının Asya kökenli kadınlar olduğu bilgisini verdi.