ABD'de silahlı saldırı: 5 ölü, 21 yaralı

ABD'de bir alışveriş merkezi civarında meydana gelen silahlı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi ise yaralandı.01-09-2019 09:13

ABD'nin Teksas eyaletinin Midland ve Odessa şehirleri arasındaki bölgede yer alan bir alışveriş merkezi civarında meydana gelen silahlı saldırı sonucu 5 kişi yaşamını yitirirken 21 kişi ise yaralandı.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, saldırganların kullandıkları araçlardan etraftaki insanlara rastgele ateş açtıkları bilgisi yer aldı. Ancak polis yetkilileri daha sonra yaptıkları açıklamada saldırıyı tek bir saldırganın düzenlediğini, ikinci bir saldırgan olmadığına inandıklarını belirtti.

Odessa Polis Şefi Michael Gerke, olaya ilişkin son yaptığı açıklamada, saldırıda en az 21 kişinin yaralandığını ve 5 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Midland Polis Biriminin resmi Facebook hesabında, saldırganın ölü ele geçirildiği bilgisi yer aldı.

Saldırıyla ilgili olarak yerel halka güvenli yerlerde kalmaları çağrısı yapan polis, Texas Permian Basin Üniversitesi'nin de geçici olarak kapatıldığını bildirdi.

TRUMP SALDIRIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

ABD Başkanı Donald Trump da resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı William Barr’ın kendisini saldırıyla ilgili bilgilendirdiğini belirtti.

FBI’ın ve güvenlik güçlerinin olayla yakından ilgilendiğini kaydeden Trump, gelişmeleri yakından takip edeceğini aktardı.