ABD'de fabrikaya silahlı saldırı: 5 ölü

ABD’deki bira fabrikasında düzenlenen silahlı saldırıda, 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırının nedeni ve saldırganın kimliğine ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.27-02-2020 07:51

ABD’nin Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentindeki bir bira fabrikasında düzenlenen silahlı saldırıda, 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Polis, çatışma ihtimaline karşı halkın bölgeden uzak durmasını istedi.

Amerikan medyası ilk belirlemelere göre saldırgan dahil 7 kişinin hayatını kaybettiği aktardı.

Milwaukee Polis Departmanının Twitter hesabından yapılan açıklamada ise polisin ”kritik bir olaya” müdahale ettiği bildirildi ve vatandaşlardan o bölgeden uzak durmaları istendi.

Saldırının nedeni ve saldırganın kimliğine ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.

TRUMP ÖLÜ SAYISINI 5 OLARAK AÇIKLADI

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da koronavirüsle ilgili düzenlediği basın toplantısında, Milwaukee kentindeki silahlı saldırıya ilişkin bir değerlendirme yaptı. Amerikan medyasının ilk belirlemelere göre saldırgan dahil 7 kişinin öldüğü bilgisinden farklı olarak Trump, söz konusu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Trump, “Aşağılık bir saldırgan tarafından vurularak öldürülen 5 kişinin ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.