ABD kongresini basan 'boynuzlu adam' gözaltına alındı

ABD’de Trump’ın kışkırtmasıyla kongre binasını basan ırkçı grubun simgesi haline gelen 'boynuzlu adam' Jake Angeli gözaltına alındı.10-01-2021 08:14

ABD’nin seçimi kaybeden Başkanı Donald Trump’ın kışkırtmasıyla Kongre binasını basan ırkçı grubun simgesi haline gelen Jake Angeli gözaltına alındı. ABD Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada baskınına karışanların tespitine devam edildiği ve boynuzlu ve kürklü şapkasıyla dikkat çeken ve sosyal medyada ‘Amerikan mandası’ olarak anılan Angeli’nin de yakalananlar arasında olduğu belirtildi.

 Bakanlıktan yapılan açıklamada, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI)  olaylara karışan kişilerin tespitine devam ettiğini belirtti.

Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı, başında boynuzlu ve kürklü şapka, elinde mızrakla verdiği pozlarla baskının sembolü olan Jake Angeli’nin de yakalandığını duyuran bakanlık, soruşturmanın sürdüğünü vurguladı. Olaylar sırasında Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ofisine girip masasını dağıtan Richard Barnett de dün tutuklanmıştı.