'ABD Geri Dönüşü Olmayan Bir Noktaya Yaklaşıyor'

Rusya'nın ABD Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada uyguladığı yaptırımlar dolayısıyla ABD'nin geri dönüşü olmayan bir noktaya yaklaştığı ifade edildi.28-08-2018 09:52

Rusya’nın ABD Büyükelçiliği, yeni yaptırım ‘nöbetinin’ Washington’u, güncel uluslararası sorunların çözümünde geri dönüşü olmayan bir noktaya yaklaştırdığını belirtti.

Rusya'nın ABD Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabındaki açıklamasında, "Washington, Rusya'ya yönelik yeni gayri meşru tek taraflı yaptırımlar çıkardı. Yerel yönetimin, küresel güvenliğin dayandığı ikili ilişkiler temelini yıkma yönünde acı verici bir heves yaşadığı izlenimi oluşuyor" ifadelerine yer verildi.

'ABD SORUNUN ASLINI ÖĞRENMEDEN KARAR ALIYOR'

ABD'nin, sorunun aslını öğrenme çabasında bulunmadan kararlar aldığı ifade edilirken Washington'un diyalog çağrılarını görmezden geldiği ve ‘Rusya'nın suçu' ile ilgili hiçbir gerçek kanıta sahip olmadığı vurgulandı.

'GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR NOKTAYA YAKLAŞIYOR'

Açıklamada, "Politik elitler, her yeni yaptırım nöbetinin ABD'yi, teröre karşı mücadele ve kitle imha silahların devlet dışı kişilerin eline geçmesi gibi güncel uluslararası sorunların çözümünde geri dönüşü olmayan noktaya yaklaştırdığını görmüyor" dendi.