ABD Büyükelçiliği'nden güvenlik uyarısı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği güvenlik tehdidi sebebiyle 5 Mart Pazartesi günü kapalı olacak.04-03-2018 23:52

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, 5 Mart Pazartesi günü güvenlik tehdidi nedeniyle açılmayacak. Büyükelçiliğin sitesinde yer alan açıklamada, ABD vatandaşlarına kalabalıklardan ve Büyükelçilik'ten uzak durma çağrısı yapıldı.

Uyarılar arasında, "popüler turistik alanları, alışveriş merkezlerini, alışveriş bölgelerini ve spor ve eğlence merkezlerini ziyaret etmeyi tercih ederseniz, kişisel güvenlik durumunuzu ve duyarlılığınızı artırın" ifadesi yer aldı.

"Güvenliğinize ilişkin aile ve arkadaşlarınızı bilgilendirin", "gelişmeler için yerel medyayı izleyin" ve "dikkat çekmemeye çalışın" uyarıları da yapıldı. Güvenlik tehdidinin geçmesinin ardından ABD Büyükelçiliği'nin yeniden açılacağı tarihin duyurulacağı belirtildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nden de ABD Büyükelçiliği'nin güvenlik duyurusuyla ilgili açıklama geldi. Valilik açıklamasında "İstihbarat birimlerimize, ABD kaynaklarından gelen ABD Büyükelçiliği ve vatandaşlarının kaldığı yerlere yönelik terör eylemi yapılabileceğine ilişkin istihbari bilgiler üzerine, güvenlik önlemleri gözden geçirilmiş ve ilave tedbirler alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.