ABB'den öz savunma kursu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde öz savunma kursu açıldı.06-09-2019 14:30

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde (ABB), kadınların sosyal hayat içerisinde daha aktif rol alması ve daha güçlü olması yönünde yapılan faaliyetlere bir yenisi daha eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sgo Spor Kulübü’nün, "kadına şiddete hayır" sloganıyla başlattığı proje çerçevesinde kadınlara "self defans" (öz savunma) eğitimi verilmeye başlandı.

Duvar'ın haberine göre self defans eğitimlerine ilişkin konuşan EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu eğitimleri yaygınlaştırmak istediklerini belirterek, “Başkentli kadınlara, Uzak Doğu sporlarından yakın savunma teknikleriyle ‘self defans’ eğitimleri veriyoruz. Kadına yapılan şiddetti önlemek için başlattık bu projeyi. Tabii ki kadına ya da erkeğe fark etmeksizin şiddettin her türlüsüne karşıyız ama sokakta ya da aile içinde yaşanan şiddete karşı da kadınlarımız kendini en az zararla nasıl kurtarabilir bunun eğitimini veriyoruz” dedi.

Self defans eğitimini veren Krav Maga Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Engin Deniz Karadağ ise, “Kadınları şiddete karşı bilinçlendirmek için buradayız. Bu bir farkındalık projesidir. Kadınlara küçük tekniklerle kendilerini nasıl savunacakları konusunda püf noktalar öğretiyoruz. Bence her kadın çok güçlüdür. Belli teknikleri öğrendikten sonra kendilerini savunmakta çekinmeyecekler. Kendilerine güvenleri gelecek. Tüm kadınların bu tür eğitimleri almalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.