A101 halkın sağlığıyla oynamaya devam ediyor: İki çalışanın Covid-19 tesi pozitif çıkmasına rağmen mağaza açık

Siirt Andera Park AVM yanındaki A101 mağazasında çalışan mağaza sorumlusu ve personelin koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen, AVM'nin ve A101 mağazasının açık olması, işçilerin ve yurttaşların hayatını tehlikeye atıyor.09-08-2020 16:23

İleri Haber

Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını henüz tam olarak kontrol altına alınamadığı hâlde, AKP hükümeti tarafından başlatılan 'normalleşme süreci'yle birlikte vaka sayıları artış göstermeye devam ederken, salgına karşı alınan tedbirler de gevşetildi. Öyle ki bazı büyük AVM ve iş yerlerinde çalışanların Covid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen her gün on binlerce kişinin uğradığı AVM'ler ve mağazalar açık kalmaya devam ediyor. 

Koronavirüs salgını ciddi boyutlara ulaşmışken, patronların kâr hırsı için Covid-19 tespit edilen mağazaların karantinaya alınmaması haberlerine bir yenisi daha eklendi. 

Siirt'in Merkez ilçesi SGK İl Müdürlüğü karşısındaki A101 mağazası personelinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Ancak mağaza pozitif çıkan testlere rağmen açık kalmaya devam ederken, mağazada gerekli önlem ve hijyenin sağlanmadığı da bildirildi. Testleri pozitif çıkan çalışanların haricindeki mağaza personeli ise 14 gün karantinada tutulması gerekirken çalıştırılmaya devam ediyor.