8 gündür aranan iş güvenliği uzmanının cansız bedeni bulundu

Baraj sularına kapılan ve 8 gündür kayıp olan iş güvenliği uzmanı Mürsel Meracıoğlu'nun cansız bedeni bulundu.03-02-2021 11:41

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde baraj sularına kapılan otomobilde kaybolan ve ekiplerin 8 gündür aradığı iş güvenliği uzmanı Mürsel Meracıoğlu'nun cansız bedeni bu sabah saatlerinde bulundu.

Arama çalışmalarına dün havanın kararmasıyla birlikte ara verilmişti. Arama kurtarma çalışmaları bu sabahın ilk ışıkları ile yeniden başladı. Kadavra köpekleri, 40 yaşındaki Meracıoğlu’nun cansız bedenini bulunduğu bölgede tepki verdi. Çanakkale’den gelen Deniz Polisi 10.30 sıralarında baraj gölünde Meracıoğlu’nun cansız bedenine ulaştılar.

İLK CESET 5 GÜN ÖNCE  BULUNMUŞTU

Ayvacık ilçe merkezinden 27 Ocak Çarşamba günü sabah saat 08.00 sıralarında çalıştıkları Kırca köyündeki Rüzgar Enerji Santraline giden iş güvenliği uzmanı Mürsel Meracıoğlu ile şirketin yardımcı hizmetler bölümünde görevli Filiz Soydoğan Çiçek’in bulunduğu otomobil, toprak yoldan giderken Ayvacık Barajı Göleti yakınlarında suya kapılıp kaybolmuştu. Aramaların  ikinci gününde sabah saat 10.45 sıralarında Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedenine ulaşılırken, üçüncü gününde de suya kapılan araca ulaşıldı. Mürsel Meracıoğlu için ise ekipler 8 gündür arama çalışması yürütüyordu. (İHA)