7 yaşındaki Miraç Miroğlu’yu zırhlı araçla öldüren polis, ifadesi alınıp serbest bırakıldı

Bisiklet süren Miraç Miroğlu'nu ezerek ölümüme neden olan zırhlı araç sürücüsü polis, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.06-09-2021 14:02

Şırnak'ın İdil ilçesindeki Turgut Özal mahallesinde, evinin bulunduğu sokakta bisiklet sürerken çarptığı 7 yaşındaki Miraç Miroğlu’nun ölümüne neden olan zırhlı araç sürücüsü polisin ifadesi günler sonra alındı. 3 Eylül akşamı yaşanan olayın ardından İdil Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın “Ölümlü trafik kazası” gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, yaşanan ölüme rağmen gözaltına alınmadığı öğrenilen polis memurunun ifadesi olaydan ancak 3 gün sonra, bugün alındı. Mevcutlu olarak adliyeye getirilen polis memuru, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Sürücü polisin ifadesinde, zırhlı araçla hızlı gitmediğini savunup, “Bilerek yapmadım, böyle sonuçlanmasını istemezdim” dediği öğrenildi.

Soruşturma dosyanın bir örneği kusur oranının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine karar verildi.

Savcı, çocuklarını yitiren Miraç ailesinin ifadesine ise henüz başvurmadı. Ailenin ifadesinin gelecek günlerde alınması bekleniyor.