6 havalimanı işçisi daha tutuklandı

Kötü çalışma koşullarına karşı eylem yapan 3. Havalimanı işçilerinden 6'sı daha tutuklandı.04-10-2018 17:01

3. Havalimanı’nda iş cinayetlerinin durdurulması ve kötü çalışma koşullarının iyileştirmesi için yaptıkları eylem nedeniyle gözaltına alınan 8 işçiden 6'sı daha tutuklandı.

GÜNCELLEME 19:25

İnşaat-İş Sendikası sosyal medya hesabından, Dev Yapı- İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut'un da DİSK Genel Merkezi önünden gözaltına alındığını duyurdu.

Dev Yapı-İş Sendikası, gözaltı ve tutuklamalar üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamada Karabulut ve tutuklu işçilerin derhal serbest bırakılmasını belirtti. 

 

TUTUKLU İŞÇİ SAYISI 34 OLDU

Eylemin ardından gece yarısı operasyonuyla yüzlerce işçi gözaltına alınmış, 24'ü tutuklanmıştı. Geçtiğimiz hafta 3 işçi ve dün 1 işçi daha tutuklandı. Tutuklu işçi sayısı 34’e yükselirken, tutukluluğa yapılan itiraz da reddedildi.

İnşaat İşçileri Sendikası Twitter hesabından paylaştığı mesajda, dün akşam işçi koğuşlarının basıldığını ve işçilerin gözaltına alındığını yazdı

Soruşturma kapsamında 8 işçi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 işçiden, 6’sının savcılık sorgusu için Gaziosmanpaşa (GOP) Adliyesi’ne sevk edildiği öğrenildi. 

Dev Yapı-İş sendikası sosyal medya hesabı üzerinden 3. Havalimanında gözaltı ve tutuklamaların devam ettiğini, bugün 6 işçinin daha tutuklandığını duyurdu.