6 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Arda Duman'ın cesedine ulaşıldı

Altı gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman'ın cesedi öğlen saatlerinde başlatılan arama sonucu Belgrad Ormanı'nda bulundu.28-03-2019 21:37

Altı gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman'ın cesedi, çarşamba akşamı başlayan aramanın ardından Belgrad Ormanı'nda bulundu.

Ailesinin başvurusu üzerine Belgrad Ormanı'nda başlayan aramalar sonucunda Duman'ın İstanbulkart'ı kullandığı tuvaletin 2 buçuk kilometre yakınında cesedi bulundu.

Jandarma ve soruşturma savcısı, olay yerinde inceleme yaptı. İlk incelemede, gencin alkol almış olabileceği değerlendirilirken, ceset üzerinde herhangi bir darp ya da delici-kesici alet izine rastlanmadığı öğrenildi.

Gencin ölüm nedeninin, Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsiden sonra anlaşılabileceği belirtildi.

AKUT’TAN AÇIKLAMA

AKUT’tan yapılan açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman’ın, 22 Mart’ta üniversite kampüsünden çıktıktan sonra Kilyos otobüsüne bindiği o günden beri kendisinden bir haber alınamadığı bilgisi ve ailesinin ihbarı üzerine 27 Mart akşam saatlerinde arama çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Çarşamba akşamı başlayan arama çalışmaları; AKUT, AFAD ve polis ekipleri tarafından ortak yürütüldü. AKUT Eskişehir ekibinden gelen K9 Köpekli Arama ekibi de devreye girerek iz takibi yaptı. Bu takip üzerine belirlenen noktalara arama ekipleri yönlendirildi. Arama çalışmaları sabaha kadar devam etti. Sabah saatlerinde AKUT sahaya ikinci ekibi de çıkardı. Aramalar ikinci gün AKUT, AFAD, JAK, Emniyet, IHH, MAKUD, YÜDAK, Sarıyer Belediyesi Sivil Savunma Ekibi ve İstanbul Oryantiring ekibinin de desteğiyle devam etti.

Alanlara bölünerek devam eden çalışmalar belirli değerlendirmelere göre ekibimizin sınırlandırdığı alanda yoğunlaştı. Gün içerisinde savcılıktan alınan HTS Baz İstasyonu Rapor analizi de bu alanı doğruladı. Cep telefonundan son sinyal alınan bölge, sinyali sağlayan baz istasyonu gibi kriterler üzerinden belirlenen alan biraz daha daraltıldı. 6 gündür kendisinden haber alınamayan Arda Duman’ın cansız bedeni yaklaşık 21.00 civarında belirlenen bu alanda AKUT ekipleri tarafından bulundu.”

NE OLMUŞTU?

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman, 22 Mart'ta üniversite kampüsünden çıktıktan sonra Kilyos otobüsüne bindi. O günden beri kayıp olan Duman için ailesi endişeli. Ailenin ihbarı üzerine polis çalışma başlattı.

Üniversite kampüsünden çıkarak otobüse binerken güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan Arda Duman için arama çalışmaları başlatıldı.

Arda Duman için çarşamba akşam saatlerinde Belgrad Ormanı'nda çalışma başlatıldı. Çalışmalara AFAD ve AKUT da katıldı.