57 milyon lira borcu olan AKP'li belediye, muhtarlara bilgisayar dağıttı

Konya'daki AKP'li başkanların yönettiği Meram Belediyesi'nde 57 milyon liralık borca rağmen belediye 69 mahalle muhtarına ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıttı.22-09-2019 15:05

Konya'nın Meram ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den belediye başkanı olan Mustafa Kavuş, koltuğu partilisi Fatma Toru'dan 57 milyon lira borçla devraldı. Kavuş, belediyenin borçlarına rağmen ilçeye bağlı 69 mahalle muhtarına ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıttı.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre Konya'nın Meram ilçesindeki muhtarlara ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtan AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un belediyeyi 57 milyon borç ile devraldığı öğrenildi. Dağıtım töreninde konuşan Kavuş, yeni bilgisayarlarla hizmet verimliliğine teknolojik katkı sunduklarını iddia etti. Kavuş, “En akılcı ve başarılı yönetim, muhtarlarla birlikte yürütülen çalışma tarzıdır” dedi.

'ARTIK DAHA VERİMLİ ÇALIŞACAĞIZ'

Muhtarlar adına söz alan Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, kendilerine Meram Belediyesi tarafından verilen bilgisayarlar sayesinde daha verimli çalışabileceklerini öne sürerek, “Başkanımız, ne zaman kapısını çalsak bize açtı. Her zaman yanımızda durdu. Bu bilgisayarlar da bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Bunun için Başkanımız Mustafa Kavuş'a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

31 MART'TA KOLTUĞU AKPLİ BAŞKANDAN DEVRALMIŞTI

31 Mart yerel seçimlerinde partisinden tekrar aday gösterilmeyerek koltuğunu Mustafa Kavuş’a devreden AKP’li eski Meram Belediye Başkanı Fatma Toru belediyenin borcunu 57 milyon olarak açıklamıştı.