400 milyon lira harcanan Erzurum Şehir Hastanesi daha açılmadan enkaza dönüştü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 2013'te yapımına başlanan ve yaklaşık 400 milyon lira harcanan Erzurum Şehir Hastanesi’nin daha açılışı yapılmadan bazı birimlerinin enkaz durumunda olduğu görüldü.27-01-2020 17:49

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2013 yılında yapımına başlanan ve bu yıl Şubat ayında hizmete girmesi planlanan Erzurum Şehir Hastanesi’nin bazı birimlerinin adeta deprem olmuş gibi yıkıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Erzurum’un yerel haber sitesi Gazete Güncel’den Onur Sağsöz’ün haberine göre, ilk olarak taşınması beklenen Göğüs Hastanesi için ayrılan blokun tavan kısımları çökerken, havalandırma borularının koptuğu ve tesisatın ciddi şekilde hasar gördüğü fotoğraf karelerine yansıdı.

YETKİLİLER DURUMU SAKLIYOR

1250 yatak kapasitesi olan ve bazı birimlerinin enkaz durumunda olduğu görülen hastanenin inşaatına yaklaşık 400 milyon lira harcandı. Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinin yaşanan yıkımı saklamaya çalıştığı söyleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Erzurum’a gelen eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da hastanede incelemelerde bulundu.

UZUN BİR SÜRE HİZMETE GİREMEYECEK

Hastanede onarım çalışmaları başlarken, müteahhit firmaların suçu birbirlerine attığı iddia edildi. Onarım çalışmalarının Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekipler tarafından yürütüldüğü öne sürülürken, Şubat ayında açılacağı açıklanan hastanenin uzun bir süre daha hizmete giremeyeceği belirtiliyor.

“YÜZDE 98’İ TAMAMLANDI” DENİLMİŞTİ

15 Kasım 2019’da Anadolu Ajansı tarafından geçilen haberde, söz konusu hastanenin yüzde 98’inin tamamlandığı öne sürülmüştü. 25 Ağustos 2019’da geçilen bir diğer Anadolu Ajansı haberinde ise, hastanenin yüzde 95’inin tamamladığı iddia edilmişti.