4 yurttaşın gözaltı süresi uzatıldı

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 4 kişiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.19-02-2018 21:39

Antalya’da sosyal medya paylaşımları nedeniyle 13 Şubat’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, Antalya Halkevleri üyesi Yusuf Tüm, DİSK/Gıda-İş Sendikası Antalya Şubesi yöneticisi Mustafa Aykara ve Barış Akademisyeni Serdar Başçetin’in gözaltı süreleri 7 gün daha uzatıldı.  

‘BU BİR HUKUK GARABETİDİR’

Henüz savcılığa çıkarılmayan yurttaşlarla ilgili Antalya Adliyesi önünde bir açıklama yapan Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay şunları söyledi:

“Antalya’da Kutay Meriç arkadaşımızla beraber gözaltına alınan 4 arkadaşımızı almak için adliyeye geldik. Avukatlarımıza gelen bilgiye göre arkadaşlarımız bugün savcılığa getirilecekti. Ancak son anda emniyetin ek gözaltı süresi talebi oldu ve savcılık bu konuda karar verdi. Arkadaşlarımızın gözaltı süresi 7 gün daha uzatılmış oldu. Hepimiz bunun bir hukuk garabeti olduğunu, ülkemizde hukukun olmadığının ispatı olduğunu zaten defalarca gördük. Bu olayda da bir kez daha görüyoruz.