4 yaşındaki oğlunu ses yaptığı için öldüren Hüseyin Ersezgin tahliye edildi

Balıkesir'de 4 yaşındaki oğlunu 'ses çıkardığı' için öldüren Hüseyin Ersezgin, yurtdışına çıkış yasağı uygulanarak tahliye edildi.02-04-2021 10:34

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe’yi araç içerisinde ses yaptığı için boğarak öldüren ve suçunu itiraf eden baba Hüseyin Ersezgin, 1.5 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye oldu. Anne Melis Dilan Akpınar, Hüseyin Ersezgin’in her an kendisi ve 6.5 yaşındaki kızını öldürebileceğini söyledi.

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'e konuşan anne Dilan Akpınar, oğlunun yasını tutamadan böyle bir karar çıktığını ve adalet istediğini söyledi.

Hayatının tehlikede olduğunu da ifade eden anne Akpınar, “Devlet bana koruma kararı dahi vermedi. Bu kişi gece evime gelip beni ve kızımı öldürebilir. Tek varlığım olan kızımı benden alabilir. Bu karar bizi yıktı. Bana ve kızımın başına bir şey gelirse. Ölümümden devlet sorumludur” dedi.

Müebbet hapis cezası ile yargılanan baba Hüseyin Ersezgin’e mahkeme 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alan mahkeme, cezası kesinleşene kadar da yurtdışına çıkış yasağı uygulanarak tahliye edilmesine hükmetti.