4 ilde yüz yüze eğitime kar engeli

Kırşehir ve Yozgat'ta il genelinde, Konya'nın 16 ilçesinde ve Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime ara verildi.25-03-2021 07:31

Yoğun kar yağışı ve soğuk hava bazı kentlerde eğitimi olumsuz etkiledi. Kırşehir ve Yozgat'ta il genelinde, Konya'nın 16 ilçesinde ve Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde yoğun kar sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akören, Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde bugün olmak üzere 1 gün, Ahırlı ve Derbent ilçelerinde ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı. Derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı duyurulurken, Meram ilçesinde ise taşıma sistemindeki okullarda yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi ve derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı açıklandı.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul, engelli, kronik hastalığı bulunanlar ve hamileler de bu süre zarfında idari izinli sayılacak.

YOZGAT'TA İL GENELİNDE ARA

Yozgat Valiliği'nden yapılan açıklamada, tipi ve kar sebebiyle il genelinde eğitime 25 Mart Perşembe günü ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da izinli sayılacağı kaydedildi.

KIRŞEHİR GENELİNDE ARA VERİLDİ

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışısebebiyle il genelinde eğitime 25 Mart Perşembe günü ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da salı günü izinli sayılacağı kaydedildi.

ŞABANÖZÜ'DE YOĞUN KAR

Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle  eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Şabanözü Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı sebebiyle oluşabilecek olumsuzlukları önlemek için ilçemiz genelinde 25/03/2021 Perşembe günü eğitime ara verilmesine, hamile ve engelli personellerimize de idari izin verilmesine karar verilmiştir" denildi.