4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağı tarihi açıkladı

Covid-19 nedeniyle durdurulan otobüs seferleri 'normalleşme' süreciyle birlikte hizmet vermeye başlayacak.26-05-2020 18:11

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında durdurulan otobüs seferleri sınırlı sayıda olmak üzere şehirler arası seyahat izin belgesi edinen yurttaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Normalleşme planı doğrultusunda Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması'nın yaptığı açıklamada otobüs seferlerinin başlayacağı tarihler duyuruldu. Firmalar 4 Haziran'da tüm seferlerin başlayacağını bildirdi. Pamukkale, Ulusoy, Metro ve Kamilkoç'un yaptığı açıklamada, "4 Haziran'da yola çıkıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Bilet satış işlemleri yolcuların Covid-19 ile ilgili belirtilerini tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden Hayat Eve Sığar (HES) koduyla gerçekleştirilecek. Giriş çıkış yasağı olan iller için ise seyahat izin belgesi alınması gerekiyor.

28 Mayıs tarihinde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında şehirler arası giriş çıkış yasaklarının sona ereceği tarih açıklanacak.