4 akademisyeni öldüren sanık 'Sıkıldım, gidiyorum' diyerek duruşmayı terk etti

4 akademisyeni öldüren araştırma görevlisi tutuklu sanık, savunma yapmak istemediğini söyleyip, “Sıkıldım, gidiyorum ben” diyerek duruşmayı terk etti.13-09-2019 14:36

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 akademisyeni öldüren araştırma görevlisi tutuklu sanık Volkan Bayar, savunma yapmak istemediğini belirtip, “Sıkıldım, gidiyorum ben” diyerek duruşmayı terk etti.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık Bayar ile Kocaeli F Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlantı kuruldu. Azmettirici olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski eşi Saadet Aylin Yağan ise salonda hazır bulundu.

‘BİR ADAM VARMIŞ ELİNDE SİLAHLA ATEŞ EDİYORMUŞ’

Suçlamaları kabul etmeyen eski eşi Saadet Aylin Yağan beraat istedi. Duruşmada tanık olarak dinlenilen ESOGÜ Öğretim Üyesi G.B., olay günü fakülte içinde olduğunu söyleyerek, “Odamdaydım. Birtakım sesler duydum. Önce silah sesi gibi algılamamıştım. Odamdaki hocalardan biri dışarı çıktı. Büyük bir koşuşturma ve telaş vardı. Odaya geri dönüp kapımızı kilitledik. Odamıza sonradan gelen öğrencilerden biri ‘Bir adam varmış. Elinde silahla ateş ediyormuş’ dedi. Koridorlar çok karışmıştı” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 1 Kasım’a erteledi.