'Din adamı' Şenocak:

Sosyal Medya paylaşım sitesi Facebook sayfasında kadınlara yönelik “Bey! Karşıda oturan gençler mini etek giydirdiğin eşini izliyor, manzara kanına dokunmuyor mu? Eğer dokunmuyorsa, söz bitmiştir” gibi paylaşımları bulunan din adamı İhsan Şenocak, “karma eğitimin kızları intihara sürüklediğini” iddia etti.21-08-2014 11:01

Rıfat Doğan - İleri

'Din adamı' olma iddiasındaki İhsan Şenocak'ın sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı gerici ve kadın düşmanı ifadeler pes dedirtecek cinsten. Şenocak'ın hesabında “Karma eğitimdeki cinsel istismarların intiharın eşiğine getirdiği kız çocuklarının katili, çıplaklıkta çağdaşlık arayan küfür yobazlarıdır” şeklinde iletiler bulunuyor.

KADINLAR DENİZE GİRMESİN!
Aynı sayfada “Hanımının erkeklerle yüzmesine müsaade edene: eşinin o halde denize girmesinin banyoda yabancılarla yıkanmasından ne farkı var.” “İhtiyaç için değil gençler tarafından farkedilmek için giyinen kadınları seyredenler, cennetin yolunu cehennemden ayırt edemezler.” “Bey! Karşıda oturan gençler mini etek giydirdiğin eşini izliyor, manzara kanına dokunmuyor mu? Eğer dokunmuyorsa, söz bitmiştir” gibi paylaşımlar var.

DİYANET'TE ÇALIŞMIŞ
Bir dönem Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev alan ve Yeni Şafak Gazetesi'nde de yazılar yazan Şenocak, İlmi ve Fikri Araştırma Merkezi'nde din dersleri veriyor. Hüküm adında bir dergi çıkarıyor.