30 milyon liralık konser savunması: Cumhurbaşkanımız ne yaparsa yapsın eleştiriliyor

Saray tarafından düzenlenen konserlerlerde sahneye çıkan Şarkıcı Muazzez Ersoy, Erdoğan'a sahip çıktı, ''Cumhurbaşkanımız ne yaparsa yapsın eleştiriliyor'' dedi.28-06-2020 16:41

Saray'a bağlı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 30 milyon lira bütçe ayrılarak düzenlenen İstanbul Yeditepe Konserleri'nde sahne alan isimlerden Muazzez Ersoy, kendini savundu. ''Cumhurbaşkanımız ne yaparsa yapsın eleştiriliyor'' diyen Ersoy, ''Herkes sahne fiyatının altında ücret aldı'' ifadelerini kullandı. 

Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'e konuşan Ersoy, "İstanbul Yeditepe Konserleri’ni eleştirenler, bu sektördeki emekçilerin bir ailesi olduğunu unutmamalı. Cumhurbaşkanımız ne yaparsa yapsın eleştiriliyor. Herkes kendi sahne fiyatının altında ücret aldı. Bana ödenen tüm parayı orkestra arkadaşlarıma, kuaförüme, asistanıma, yardımcılarıma ödedim. Böylesine zor bir süreçte, eleştirmek yerine birbirimize destek olmalıyız." diye konuştu. 

Ersoy, "Herkesin sözü, kendisine aittir. Ben, verdiğim yardım konserlerinin sayısını unuttum. Ankara’da koca hastane yaptırdım. Lösemi Hastanesi’nin kuruluşunda vardım. Ankara Oran’daki evimi, hastaneye bağışladım. Yaptığımız iyilikleri, her defasında kalem kalem sıralayamayız Alev’ciğim. Her defasında hatırlatmak mı gerekiyor? Sadece Türkiye’ye değil, Kosova’ya kadar yardım ettim. ‘İstanbul Yeditepe Konserleri’ para kazanmak için değil, müzik sektörü çalışanlarına yardım için yapıldı." görüşünü savundu.