3 köpeği bıçaklayıp birini öldüren saldırgan serbest bırakıldı!

Beylikdüzü'nde komşusunun 3 köpeğini bıçaklayıp birini öldüren saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.29-09-2020 12:52

İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde komşusunun bahçesindeki 3 köpeği bıçaklayarak birinin ölümüne neden olan saldırgan yakalandı. Mahkeme, zanlının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. 

Hayvana yönelik saldırı, Sahil Mahallesi'ndeki Marmara Caddesi'nde dün meydana geldi. Polisi arayan bir kişinin "Camımı kırıp, köpeklerimi öldüren şahıs var" şikayetinde bulunması üzerine, olay yerine gelen polis, ihbarı yapan B.B. ile konuştu. B.B., "O şahıs bahçeme gelerek camlarımı kırdı. Daha sonra elindeki kesici aletle 3 köpeğimi bıçakladı. Köpeklerden birini yaralı bir şekilde sürükleyip kendisiyle birlikte götürdü. Bir köpek ise olay yerinde öldü" dedi.

'OLAYI HATIRLAMIYORUM' İDDİASI

Bahçede ve çevrede çalışma yapan polis, olayın şüphelisinin B.B.'nin yanındaki dairede oturan Faruk Ö. olduğunu tespit etti. Polis, Faruk Ö.'nün kapısına geldiğinde yerde kanların olduğunu gördü. Kapı çalındığında polisin karşısına çıkan Faruk Ö.'nün elinin kesik ve üzerinde kan olduğunun görülmesi üzerine kendisine olayla ilgili sorular yöneltildi. Ancak Faruk Ö., olayla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKTILAR

Yaralı haldeki Faruk Ö., hastaneye kaldırıldı. Zanlı, hastanedeki tedavisinin sona ermesinin ardından Çevre Doğa ve Hayvan Koruma Büro Amirliğine bağlı ekiplerce adliyeye sevk edildi. Faruk Ö., çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.