29 köpek boş arazide baygın bulundu

Tokat’a bağlı olan Zile ilçesinin bir köyünde boş arazide 29 köpek baygın halde bulundu. Köpekler, Zile Belediyesi tarafından koruma altına alındı.26-12-2020 19:15

Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Karayün köyünde yaşayanlar, sabah saatlerinde boş arazide hareketsiz halde yatan 29 köpek buldu. Köpeklerin öldüğünü zanneden köylüler durumu jandarmaya haber verdi.

Bölgeye intikal eden jandarma ekipleri ve Zile Belediyesi Veteriner Hekimi Yaşar İş, köpeklerin baygın olduğunu belirledi. Köpekler, Zile Belediyesi Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek, tedavi altına alındı.

“HERHANGİ BİR AĞIR VAKA YOK”

Köpeklerin uyuşturulup, boş araziye bırakıldığını söyleyen Zile Belediyesi Kültür Müdürü Necmettin Eryılmaz, ‘’ Uyuşturulmuş haldeki 29 köpek öldü zannedildi. Köylüler, belediye ve jandarma ekiplerine haber verdi. Köpekler, buraya getirildi, tedavileri yapıldı. Şu anda durumları iyi, herhangi bir ağır vaka yok. Jandarma şu anda tahkikat yapıyor. Kolluk kuvvetleri GSM vericilerinden ve güvenlik kameralarından bunu yapanları tespit etti. Bu daha sonra medyaya açıklanacak. Bu hayvanları ise sahiplendireceğiz’’ dedi.

“BİR KÖPEĞİN AYAĞI KIRIK”

Tedavi altına alınan köpeklerin durumlarının iyi olduğunu belirten Zile Belediyesi Veterineri Yaşar İş, “Bir köpeğin ayağının kırık olduğunu tespit ettik. Gerekli tedavilerini burada yapacağız. Hayati tehlikesi olan bir köpeğimiz şu an yok” şeklinde konuştu.

Jandarma olayla ilgili inceleme başlatırken, köpekleri bırakan kişi ya da kurumun tespiti için mobese kameraları inceleme altına aldı.