26 bin 500 liralık ağaçlar dikildi

Melih Gökçek'in başkanlığı döneminde alınan 26 bin 500 liralık ağaçlar artık Ankara sokaklarında boy verecek. CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce konuyla ilgili "Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz" demişti.12-07-2019 19:28

Eski AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in o dönem 26 bin 500 liraya aldığı ağaçlar Kızılay’a dikildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde Kızılay Sakarya Caddesi’nde başlayan yenileme çalışmaları kapsamında dikilen ağaçlara Gökçek döneminde adeta bir servet ödenmişti.

‘İBRET OLSUN DİYE DİKECEĞİZ’ DEMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, belediyenin önceki dönemde ağaç alımları için yaptığı harcamaları duyurmuştu. Yavaş, “Şu anda 26.500 TL + KDV’ye alınan ağaçlar var. Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz. Birçoğu kuruyor, bir daha dikiliyor. Bunların bir kısmı ithal diye alınıp yerli olarak satılmış. Hepsinin tespitini yapıyoruz” demişti.